Öncesi & Sonrası: Verity'nin Dolabı

Sideboard-3

Verity'den birkaç yazı önce bahsetmiştim. Kendisi İstanbul'da yaşayan Avustralya'lı bir çizer. Bu dönemde çizimlerinin yanı sıra Studio Nommo için duvar kağıtları da tasarlıyor. Verity'nin blogunda gezerken gördüğüm dolap yazısını çok sevince Kırmızı Minder'de yazmak için izin istedim. 

öncesi:

Sideboard

Verity bu dolabı İstanbul'daki bir eskicide elbise yığınlarının altında bulmuş ve inanılamayacak kadar ucuz bir fiyata almış. Önce dolabı güzelce silip çekmeceleri ve kulplarını çıkartmış. Zımpara yapamadan üzerini beyaz yağlı boya iye boyamış. Detayları boyarken boya damlaları bırakmamaya özen göstermiş. Ama aynı özeni mobilyanın alt kenarlarını boyarken göstermemiş maalesef ve boya nevresimden parkelere geçip temizlemek için saatler harcamasına sebep olmuş:)

Sonuçta 3 kat boya sürmüş, her kattan sonra bir gece beklemiş ve en son kulpları da boyamış. Kuruyunca kulpları takmış ve ortaya bu çıkmış:

Sideboard2

Harika! Allah'tan Verity ile aynı semtteyiz ve benimle gittiği dükkanları paylaştı. Verity hem iznin hem de paylaşımın için çok teşekkürler!


Vintage: Mutfak

Desktop
Etsy'de sadece elişi ürünler yer almıyor. 20 seneyi aşmış vintage bir çok ürün bulmak da mümkün..

O kadar farklı ve orijinal şeyler var ki seçerken çok zorlanıyorsunuz! Yine ilk gözümüze çarpanları sizin için derledik...

1. İngiliz stili yemek takımı - ModishVintage

2. Emaye Tava - Kibster

3. Gümüş servisler - Sadieolive


Otto'nun Pembe Kanepesi

Bilgi Üniversitesi'nin yeni kampüsü Santral İstanbul'da yer alan Otto Santral'in Props'un vintage ürünleriyle dekore edilen restoran bölümünü çok sevdik. Props'un tanımıyla vintage mekan , geçmişe ait formları, dokuları, desenleri ve malzemeleri kullanarak dekore edilen yer demek. İşte Otto'da da mekanın endüstriyel görünümüne tezat ürünler kullanarak mekanda sıcaklık hissi veren dokunuşlar yaratılmış. Dolaplar, kanepe ve ayna dönem mobilyalarının Props tarafından yorumlanan halleriyle yer almış. Props'un diğer ürünlerini sayfalarından inceleyebilirsiniz.