2012 Yastıkları

Yastik1

Yeni yılı kutmayı sevmesek de mağazaları bu sebeple dolduran kırmızı-beyaz süsleri seviyoruz. Geçenlerde markette karşımıza çıkan bu yılbaşı ağacı süslerini de birşeyler çıkarabiliriz diye düşünüp sepete atmıştık. Sonradan çocukların odası için yastığa çevirdik bu süsleri.

Yastik2

Önce elimizdeki eski bir kumaşı dilediğimiz yastık ölçülerinde kesip diktik. içini yorgancıdan aldığımız elyaf ile doldurduk. (Bu esnada yorgancının bize 2 yastığa ancak yeter diye sattığı tonla elyafın çok artacağını farkettik!) Elimizde amerikan bezi olduğu için eski yastık kılıflarımızdan birini örnek alıp kılıf diktik.

Yastik22
Yastik11

En son olarak da süslerimizi yastıkların üzerine dikip sabitledik. Şimdilik çocukların odasına götürmek yerine oturma odasındaki koltukları süslüyor yastıklarımız...


Haftalık Menü Panosu

1

Bu aralar kendimi sık sık "ben bugün ne pişireceğim?" diye düşünürken buluyorum. Aklıma gelen yemekler için ya malzeme eksik oluyor ya da zaman yeterli olmuyor. Tam bunları düşünürken cumartesi günü karşımıza çıkan bu pano fikri sanki benim sorularımın cevabı gibiydi.

7

İllaki elimizdeki malzemelerle çalışacağız, dışardan bir şey almayacağız diye tutturduğumuz için her yeri alt üst edip sonunda yukarıdaki mantar panoyu bir köşede bulduk. 

6

İstediğimiz renklerde bir kumaş kesip raptiyelerle tutturduk. Aslında desenli bir kağıtla da harika olurdu ama bizde kumaş vardı. Sonra bir kurdeleyi yine panonun kenarına raptiyelerle tutturduk. (sağlam olsun diye panonun arkasından düğüm attık.)

2

Kırmızı keçeden parçalar kesip tarifler ve

3
menü fikirleri için cepler yaptık. (Alttan düşmesinler diye güzli iğne tutturduk)

5

Başta tutturduğumuz kurdelanın üzerine önceden paşabahçe'den süs için aldığım mandallardan takıp menüleri yerleştirdik. Bir de her mandalın üzerine günlerin baş harflerini yapıştırdık. Dün pazılı kısırı yaptım bile, bugün sıra pizza çanaklarında! Bu fikir aynı zamanda yeni evli veya yeni ev hediyesi için de çok uygun...

not: Orjinal fikir buradan....


Cicada

Cicada

Cicada Studio ile Michelle Engel Bencsko tasarladığı birbirinden şirin kumaşları Etsy sayesinde tüm dünyaya gönderiyor. Son zamanlarda pek çok blogda birbirinden güzel patchwork çalışmalarına rastlayınca aklımıza hemen Michelle geldi. Cicada Studio kumaşları ile farklı kişilerin tasarımlarından birkaçı şöyle:

Cicada2

Cicada3

Cicada4Cicada5


Heather Bailey Kuma ş Dükkanı

Biri kumaş tasarımcısı diğeri fotoğraf sanatçısı olan eş takımının emeklerini ortaya koyan bir kumaş dükkanı Heather Bailey Store. Heather Bailey'in internet mağazasından Pop Garden, Bijoux veya Freshcut kumaşları dışında dikiş şablonu ve kağıt setlerini de satın alabilirsiniz. küçük bir not: ilk fotoğraftaki şirin iğneliğin pdf yapım şeması burada.

Kasnak Portreler

Evinizdeki herhangi boş bir duvarı çok fazla para harcamadan dekore etmek isterseniz bir zamanların gözde elişi aracı kasnakları kullanabilirsiniz. Tuhafiyeden alacağınız birkaç kasnak ve elde kalmış kumaş parçaları (veya etaminlerle) kısa sürede sıradışı bir dekor oluşturabilirsiniz. İşte kasnaklara flickr'da bulduğumuz örnekler. Üst fotoğraf Alicia'nın holü için tasarladığı kasnak portreleri. Amanda'nın çocuk odası için hazırladığı kasnaklar Stephanie'nin ev-ofisindeki kasnaklar Mmadden'in kasnaklı banyosu The Purl Bee'nin tasarımı