Pantone Sonbahar 2008 Renkleri

Sonbahar her ne kadar yumuşak tonların, kahvelerin, kızılların mevsimi de olsa 2008 sonbaharı moda ve ev tasarımında daha farklı renkler öne çıkıyor. Renk dünyasının öncüsü Pantone için hazırlanan raporda tasarımcılar mavilerin, yeşillerin ve morların dikkat çektiğini belirtiyor. Tasarımcıların iç tasarımla ilgili renk detayları ise şöyle: Kilim (Rug): çünkü  Benge mobilyayla çok uyumlu. — Akiko Ogawa Atmosfer (Atmosphere):  saf, canlandırıcı ve modern. Sükûnete ihtiyaç duyduğunuz her yerde kullanabilirsiniz.— Alvin Valley Koyu somon (Rich Salmon): modern veya klasik mekanlarda, her odada işe yarayacaktır.— Betsey Johnson Pas (Rust): enerji yayıyor, coşku uyandırıyor, rahatlatıcı ve güçlü duruyor. Bu renk herhangi bir ev ofis veya ofis için ideal — Brian Reyes Lemon Ice: hemen her odada, özellikle de mutfakta, çünkü bana güney italya'daki limon ağaçlarını hatırlatıyor. — Nicole Romano Solgun bir gri lila: (Gray Lilac) sakin ve huzurlu ortamlar için ideal, banyo ve oturma odası gibi. Hem doğal hem de modern olan organik bir fütürizm ekliyor ortama.— Christian Cota İmparatorluk kırmızısı (Emperor Red) Her yerde... — David Rodriguez Grinin zengin bir tonu çok maskülen ve güzel durur, özellikle pervazlar krem renge boyanırsa.— Carlos Campos Her zaman için bir odanın tüm duvarlarının tek renge boyanmasını ve tüm çerçevelerin beyaz olmasını seviyorum. Farklı renk dokunuşlarıyla bembeyaz ortamları seviyorum. Bu yüzden banyomu deniz köpüğüne, mutfağımı da parlak limon rengine boyamaya başladım.— Charlotte Ronson Şeftali izleri taşıyan hoş bir bej: Eşyalar için mükemmel bir arka plan, kişilerin ten renklerini de olduğundan güzel gösteriyor. — Dennis Basso Siyah bir banyo çok etkili ve güzel olabilir. — Doori Chung for Doo.ri Kütüphanede veya çalışma odasında: Siyah vernik- normal bir odaya cazibe ekliyor.— Jenni Kayne Elma Yeşili:  Sofistike kalmayı başarırken dilediği odayı da canlandırabilir.— Kimora Lee Simmons for Baby Phat Çevre bilinci açısından tüm iç mekanlarda yeşilin tonları— Luca Luca Yatak odası için şampanya pembesi. — Nanette Lepore Pantone'nin detaylı raporu ve renk önerilerinin devamını buradan inceleyebilirsiniz.

Meyve Buketleri

fotoğraflar: edible arrangements Bizim gibi hediye seçerken zorlananlardan, bu yüzden çiçek götürmeyi tercih edenlerden iseniz gelecek sefer, meyvelerden yapacağınız bir aranjmanı tercih edebilirsiniz. 2000′li yılların başında Amerika’da bir sektör haline gelen meyve buketleri son birkaç yıldır Türkiye’de Fruit and the city tarafından da hazırlanıyor. Eğer kendi buketinizi hazırlamak isterseniz bu adresteki fotoğrafları takip ederek hazırlayabilirsiniz. İşte izleyeceğiniz adımlar:
  1. Yapacağınız buketin boyutlarına göre taze ananasa, çileklere, kavuna, üzümlere ve maydanoza ihtiyacınız var. Linkteki buket için 1 büyük ananas, 900gr çilek, 1 kavun, 50 üzüm, bir avuç maydanoz kullanıldı.
  2. Meyve buketi için ihtiyacınız olan araçlar: bir çiçek desenli kurabiye kalıbı, bir bıçak, bir kavun kaşığı, mutfak makası, çöp şiş, kesme tahtası, saydam olmayan vazo, şişleri batırmak için çiçek süngeri veya oyun hamuru.
  3. Bıçakla ananasları birer santim kalınlığında kesin. (Linkteki buket için 5 dilim kullanıldı, siz daha az veya fazla kullanabilirsiniz.)
  4. Kurabiye kalıbınızı her bir dilime bastırıp birer çiçek çıkartın. Kavun kaşığını kullanarak kavundan her iki çiçek için bir top çıkartın. Topu bıçakla ikiye kesin ve düz tarafını çiçeğin üzerine yerleştirin.
  5. Her bir ananas çiçeğini alın ve ortasından bir çöp şiş batırın. (çöp şişin bir santim kadar geçmiş olmasına dikkat edin.) Bu geçen şişi şimdi kavuna batırın. Şişin kavunu geçmesine izin vermeyin.
  6. Çilekleri yıkayın, dilerseniz saplarını koparın. Her bir çileğe şiş batırın. Ayrı bir şişe 6-7 üzüm geçirin. Linkteki bukette her bir şişte 7 üzüm kullanıldı.
  7. Vazonuza süngeri veya oyun hamurunu yerleştirin. Saydam olmayan bir vazo kullanırsanız hamur ve şişler gözükmez. Şişleri hamura farklı açılarda batırın. Gerekirse makasla şişlerin uçlarından kesin. Tüm işlem bitince altta kalan boşluklara maydanoz doldurun.
Kırmızı Minder notu:
  • Dilerseniz farklı renkli kavunlar ve karpuz da kullanabilirsiniz. Linkte kullanılan kavun Türkiye’de yok, onun yerine kayısı veya üzüm kullanabilirsiniz.
  • Meyve bıçaklarıyla tırtıklı efekt verebilirsiniz.