Kara Tahtalar Sofraya!

IMG_1679

Bu aralar davetlerimiz sıklaştığı için internette değişik sunum önerileri arıyorduk. Karşımıza witandwhistle.com'da kara tahta boyalı sunumlar çıktı ve heyecanla biz de yapmalıyız dedik! İşte aşamaları:

1

Öncelikle kara tahta boyasını temin ettik ve geriye kalan malzemelerimiz ise evde kullandığımız tabak ve bardaklardı.

2

Kara tahta boyası ile boyamak istediğimiz yeri belirkedikten sonra, kalan kısma boya bulaşmasın diye bant çektik. Belirlediğimiz yeri kara tahta boyası ile boyayıp 1 gün beklettik.  Boya kuruduktan sonra tebeşirle yazılarınızı yazıp dilediğiniz gibi servis edebilirsiniz.

Ktahta2

IMG_1679

 


Herkes Tahtaya!

fotoğraf: (bird in the hand) Odasının atmosferine farklı bir hava katmak veya devamlı duvarlarını çizen ufaklıklara bir çözüm bulmak isteyenler için bu yazımız. Son yıllarda giderek artan kara tahta duvarlar belki de tam aradığınız çözüm olabilir. Bir kutu mat sentetik boya ile herhangi bir duvarınızı kara tahta haline getirebilirsiniz. Kara tahta ile yapabileceğiniz bazı fikirler: (fotoğraf: two straight lines) Eğer fotoğraftaki gibi duvarınız bir de mıknatıslı olsun isterseniz bir kutu da mıknatıs tutan boya katkısına ihtiyacınız olacak demektir. Bu sayede çocuk odanızın bir duvarını tahtaya çevirebilir, (fotoğraf: suziebeezie) hobi odanızın kapısına tebeşirle notlar alabilir, çalışma masanızın yanına tahtadan bir takvim tasarlayabilir, (fotoğraf: lilcourt) ya da daha ileri giderek tüm mutfak dolaplarınızı tahta haline getirebilirsiniz.