Dergilerden İlhamlar: Art & Decoration

Bu haftanın dergilerden ilhamlar köşesinde, Art & Decoration Fransa baskısı, Nisan 2012 sayısı var. Uzun zamandır reklam sayfaları bile ilham dolu bir dergi görmemiştim. İşte seçtiklerimiz:

Artdecapr1

Bu mutfak gerçek olamayacak kadar harika olsa da hayali bile güzel...

Artdecap7

Artdecapr3


Artdecapr2

Artdecapr4

Artdecapr6

Continue reading "Dergilerden İlhamlar: Art & Decoration" »


Marie Claire Idees'e kitapçı raflarında ne zaman rastlasak gözlerimiz ışıldıyor! Mart-Nisan sayısı yine bizi pek çok hayalle baş başa bıraktı. İşte bunlardan bazıları:

Mcimarc_3_12

İlkbaharın başlangıcı olan bugünde yazıya bu önlükle başlamak kaçınılmaz oldu. Önlük yapılışı dergide verilmiyor ama önlük, etamin ipleri ve yapılış adımları butik sitesinde set halinde satılıyor.

Mcimarc_1_12

Kırmızı Minder ekibinin en minikleri artık bebek yatağına elveda demek üzerler ama bu yatak keşke biraz daha kullansalar da odayı böyle dekore etsek dedirtiyor.

Mcimarc_2_12

Scrabble taşlarından yapılma bu kolye hem kelimelere hem de tasarıma vurgusuyla kalbimizi fethetti. (mavi çizgili tişörtü sevmemiz de etkili midir ki?)

Mcimarc12
Raptiyerlerle duvara tutturulmuş kumaş parçaları çok güzel gözüküyor. 5 yaşındakini ikna edemezsek kendi odamıza yapamaz mıyız?

Mcimarc_4_12

Bu çantadaki etaminin örneği dergide mevcut neyseki! Çantanın benzeri örnekleri de burada ve burada bulabilirsiniz.


Nisan Dergilerinden İlhamlar

Nisan ayı sona yaklaşırken bu ayın yabancı dergilerinden bize ilham veren tasarımları paylaşmaya başladık. İlk fotoğraflar Elle Decoration'dan. Soldaki yatak odasında en çok dikkatimizi çeken eskilerin masa örtülerinin yatak örtüsü haline getirilerek kullanımı ve taş duvarları. (Benzer yatak örtüsü kullanımına son aylarda Türkiye'de de rastlamak mümkün, çeyiz sandıklarını karıştırmanın tam zamanı) Sağdaki oda ise geniş kütüphane hayalleri kuranlara göre. Living Etc İngiltere baskısındaki fotoğraflardan ada mutfak konseptine farklı bir yaklaşımı ve banyo bölümündeki mermer çalışması dikkatimizi çekti. House & Garden'daki Osborne & Little ilanında kumaşla kaplanmış kuş yuvası fikrini, 25 Beautiful Homes'daki kapı girişinin düzenini ve yine aynı dergideki bir ilanda rastladığımız kütüphanenin asma tavanlı okuma bölümünü ekip olarak çok sevdik.