Tuvalden Gerçeğe: Edvard Munch; The Scream
Pinterest'ten Seçmeler: Piknik Partisi Fikirleri

Akşam Yemeği Daveti

Sofra_1

Cuma günü, akşam yemeğine önemli misafirlerimiz vardı. Günler öncesinden nasıl bir sofra hazırlasam diye düşünürken sonunda mor tonlarda bir sofrada karar kıldım. Mor masa örtümün üzerine beyaz runner serdim, normalde yuvarlak bir kasede duran orkidemi başka bir yapma çiçeğimin vazosuna yerleştirip ortaya aldım. Bu sofranın duruşunu bozmaması için de ortaya hiç yemek koymadım.

Tabak

Eski yemek takımımın üzerine geçen sofralarda kullandığım Paşabahçe'nin morlu kuşlu tabaklarını koydum, aralarına da mor bir kağıt peçete yerleştirdim.

Mum

Şamdanlarım beyaz olduğu için masayla uyum sağlaması için altın sarısı rengine ihtiyaç duyuyorlardı. Geçen sene kitap çekimleri için aldığım Zara Home'un peçete halkalarını şamdanlara ekleyerek bu sorunu giderdim.

 

Ahududu

Herkesin tabağının kenarına minik kaselerde içine damla çikolata konulmuş ahududu yerleştirdim. Eskilerin yemeğe ilk tatlı bir şey ile başlama adetine uygun oldu.

Salad__

Bu sofranın en sevdiğim yanı salata köşesi oldu. Ortaya karışık salata yapmak yerine küçük kaselere salata malzemeleri,

Salad3

bardaklara değişik zeytinler ve gevrekler,

Salad2

küçük kavanozlara farklı salata sosları koydum. Yanlarına da 3 farklı zeytinyağı yerleştirdim. (pinterest!). Sonradan misafirlerimizin tüm salatayı karışık olarak tercih etmediklerini görünce bu köşenin çok işe yaradığını gördüm. 

Comments