Previous month:
April 2012
Next month:
June 2012

Petit and Cute Design Çekilişi Sonucu

6a00d83451e9a369e20168ebaddde4970c-800wi

Petit and Cute Design çekilişine katılan tüm okuyucularımıza teşekkür ederiz. Random.org'un seçtiği kazanan talihlimiz:

Aslı

Tebrikler Aslı! Sana en kısa sürede e-posta ile ulaşıp kargo bilgilerini rica edeceğiz. 


Petit and Cute Design Çekilişi

Petit


        Bu hafta Kırmızı Minder'de Petit and Cute Design dükkanından bu kuşları kazanma şansınız var! Bunun için yapmanız gerekenler:

        Kırmızı Minder okuyucularına özel kodu kullandığınızda Petit and Cute Design

dükkanından alışveriş yaparken %30 indirim kazanacaksınız.

( Kod: "KIRMIZIMINDER" )

 Şimdiden herkese bol şanslar!

 


Erkeklere Hediye Fikirleri

Yeni evli bir okuyucumuz eşinin doğum günü için hediye fikirleri sorunca bir derleme yapmaya karar verdim, işte benim bugüne kadar aldığım ya da muhtemelen bundan sonraki özel günlerde almayı düşünebileceğim hediyeler:

İlk aşama hediye alacağınız kişinin hobilerini, zevklerini, özen gösterdiği konuları hatırlamak:

Apache_kumandali_helikopter3

Eşim geçen seneden beri oyuncak dükkanlarında uzaktan kumandalı helikopter reyonlarında dolaşıp duruyor, arkadaşları ile model muhabbetleri yapıyordu. Bu sene doğum gününde ona basit bir kumandalı helikopter aldım. (sonradan 25-40 yaş aralığındaki erkeklerde model uçak sevdası olduğunu keşfettim.)

Il_570xN.54115176

Kol düğmelerini ve seviyor bir de mekanik ve tamir işlerini seviyorsa etsy'deki böyle kol düğmeleri veya gömlek yaka çubukları da ideal bir hediye olabilir. (şimdiye kadar aldığım hediyeler arasında en beğenilenlerinden biri)

SKOOM00MM000R

Kıyafetlerinin düzgünlüğüne, ayakkabılarının temizliğine çok önem veriyorsa bir ayakkabı bakım seti de eğlenceli olabilir. (eşim bunu iş yerinde tutuyor)

Wenger-top-executive-88-minik-isvicre-cakisi

Eşinizle aranızda yaptığınız bir espiri de geçen bir şeyi da alarak anıları hatırladığınızı ve önem verdiğinizi gösterebilirsiniz. (isviçre çakısı bizim aramızda geçimişti ve ben ona anahtarlık şeklindeki minyatürünü almıştım)

Gift-baskets-ketchup-bbq-rub-de

Eğer doğumgünü yaza geliyor ve mangal sevdalısıysa böyle bir set de uygun olur. (fotoğraf country living'den)

2009-seiko-velatura-yachting-timer

Aylarca aynı saatten bahsedip duruyorsa muhtemelen bir sonraki doğum gününde istiyorum demeye çalışıyor olabilir ;)

 


Akşam Yemeği Daveti

Sofra_1

Cuma günü, akşam yemeğine önemli misafirlerimiz vardı. Günler öncesinden nasıl bir sofra hazırlasam diye düşünürken sonunda mor tonlarda bir sofrada karar kıldım. Mor masa örtümün üzerine beyaz runner serdim, normalde yuvarlak bir kasede duran orkidemi başka bir yapma çiçeğimin vazosuna yerleştirip ortaya aldım. Bu sofranın duruşunu bozmaması için de ortaya hiç yemek koymadım.

Tabak

Eski yemek takımımın üzerine geçen sofralarda kullandığım Paşabahçe'nin morlu kuşlu tabaklarını koydum, aralarına da mor bir kağıt peçete yerleştirdim.

Mum

Şamdanlarım beyaz olduğu için masayla uyum sağlaması için altın sarısı rengine ihtiyaç duyuyorlardı. Geçen sene kitap çekimleri için aldığım Zara Home'un peçete halkalarını şamdanlara ekleyerek bu sorunu giderdim.

 

Ahududu

Herkesin tabağının kenarına minik kaselerde içine damla çikolata konulmuş ahududu yerleştirdim. Eskilerin yemeğe ilk tatlı bir şey ile başlama adetine uygun oldu.

Salad__

Bu sofranın en sevdiğim yanı salata köşesi oldu. Ortaya karışık salata yapmak yerine küçük kaselere salata malzemeleri,

Salad3

bardaklara değişik zeytinler ve gevrekler,

Salad2

küçük kavanozlara farklı salata sosları koydum. Yanlarına da 3 farklı zeytinyağı yerleştirdim. (pinterest!). Sonradan misafirlerimizin tüm salatayı karışık olarak tercih etmediklerini görünce bu köşenin çok işe yaradığını gördüm. 


Annelerle Kahvaltı

Annelerle_kahvalti

Anneliklerini ve dostluklarını çok sevdiğim 2 arkadaşımı kahvaltıya davet ettim bu hafta... Her şeyi bir önceki akşam hazırlarım diye planlarken grip olunca hazırlıklarım son 2 saate kaldı. Sodalı poğaça + pudingli kek ile ama en önemlisi de onca yolu kalkıp gelen arkadaşlarımın sohbetleri eşliğinde çok güzel bir gün geçirdim. İşte dekorasyona ait detaylar... (kuru çiçekler boyner evde)

Birdie_plate

Kuş figürlü peçetelikleri, desenli peçetelerle hoş durmayacağı için çatal-kaşık tutucu olarak kullandım. Tabakları Esse'nin indiriminden en sona kalanlardan almıştım.

Recel

Reçellikleri 4 yıl önce almıştım, dolapların arkasında bulup geçen sene aldığım kaşıklar ve bu yıl aldığım servis sepeti ile birleştirdim.

Birdie

Melda'nın hediyesi kuş şekilli sürahi bu sofraya çok güzel uydu.

Breakfast_platter

Kahvaltı seti (Linens'in indirimden aldım)

Dired_fruit

Kase setini geçen sene, etsy'deki türk seramik sanatçısı Hilal hanım'ın dükkanı new moon studio'dan almıştım.

Napkin

Peçetelerim arasında bunları bulunca çok sevindim.

For_tea

Çaya koymak için karanfil ve çubuk tarçın

Milk_cookies

Sütle beraber servis ettiğim damla çikolatalı kurabiyeler, fikri pinterest'te görünce çok sevmiştim. Kurabiyelere bıçakla delik açıp pipetleri geçirdim. Bu vesileyle epey süt içmiş olduk.

Fruit_pizza

Lotus'un kurabiyeleri eşliğinde ikram ettiğim meyveler

Momgift

Arkadaşlarımın diş kirası; mumluklarla beraber bir kavanoza uzun kibritler doldurdum, üzerine kurdele ile "canım arkadaşım hayatımı aydınlattığın için teşekkürler!" notu iliştirdim. Aynısını annenize göre de uyarlayabilirsiniz. (fikir pinterest'ten, cici kurdele sabahnur'un hediyesi)


Pinterest'ten Seçmeler: Fincan Aşkı

 Fincanlara karşı olan ilgimiz Pinterest'te yeni bir araştırma yapmamıza sebep oldu. Araştırma sonucumuzda fincanlara karşı ilgi duyan tek kişiler olmadığımızı anlamak ise mutlu olmamızı sağladı. İşte Kırmızı Minder ekibinin bu haftaki seçkileri:

1

7

4

6

18

12

5

9

11

2


Çocuk Odaları

Ayşeİkbal'in odasından sonra sıra Musab'ın odasını düzeltmeye geldi. İlham kaynağı olabilecek çocuk odalarını araştırıp, paylaşıyoruz sizlerle.. İşte Kırmızı Minder ekibi olarak beğendiğimiz çocuk odaları..

250864641713416586_ZPuMRFOZ_c

284852745151248579_bxHi5sjE_f

Img33l

50032245830466731_0icOU2nA_c

1

3

4

9

7

10

12

16

14

11

13

15


Tuvalden Gerçeğe: Irene Sheri

Untitled-3

Tuvalden Gerçeğe serisinin bu haftaki ressamı Irene Sheri..Irene Sheri' nin tablosundan esinlenerek oluşturduğumuz kombin:

Ayakkabılar, etek, çanta  Zara Küpe, Hırka,Bluz  Massimo Dutti Parfüm Adidas-Tropical Passion

 


Deterjan Kavanozunu Hatırlayanlar Çekilişi:)

Camasirkavanozu

Hani çamaşır odasını gösterirken kavanozu hatırlayanlara hediye var demiştim ya, bugün nihayet hediyeyi alıp random.org ile çekiliş yaptım. Hediyemiz Désir'in kuşlu fincan seti, random.org'un seçtiği yorum ise:

Camasir2

Geçmiş yazılarımla ilgili pek çok detayı hatırlayıp beni gülümseten herkese çok teşekkürler!