Kütüphane/Çalışma & Misafir Odası

Önce küçük bir test ile başlıyoruz bugünün yazısına, aşağıdaki üç soruyu cevaplayarak vücut tipinizi buluyorsunuz, biz de hafta hafta vücut tiplerine uygun moda ipuçları veriyoruz sizlere.

 


201201-orig-droz-breakthroughs-for-body-type-600x411

Vücut tipinize uygun nasıl giyinilir? tüyolarına bu haftadan itibaren başlıyoruz.. Bu haftaki vücut tipimiz; Armut!
Narin omuzlar, ince bir bel ve geniş bir kalçaya sahipseniz, siz ''armut'' vücut tipine sahipsiniz demektir.Kıyafet seçiminizi uygun yaptığınız sürece kalçalarınızı gizleyebilir, vücudunuza yeni bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var:
  • Vücudunuz da üst kısmınız dikkat çeksin! Üst parçalarınızı fırfırlı, modelli,süslü, cesur renkler, büyük desenler tercih etmekten çekinmeyin. Çünkü sizin asıl amacınız üst kısmınızın dikkat çekmesini sağlamak olmalı..

B

B-(2)


  • Alt kısımda kullanacağınız parçaları koyu renklerde, küçük desenli, boyuna çizgili tercih etmelisiniz. A şeklindeki etekler, bel hattı olan ama bele fazla oturmayan düz kesimli etekler ince belinizi göstermenin kalçalarınızı şekillendirmenin en güzel yolu olacaktır.Bunun yanı sıra verev kesim, büzgülü etekler de kalçalarınızı ortaya çıkaracak baş düşmanlardır!

Etek

Etek2

  • Geniş paçalı, boru paçalı pantolonlar tercihiniz olmalı fakat pantolonlarınızı tercih ederken ne olursa olsun  üst kısmında abartılı ceplerden,işlemelerden ve de tayt giymekten kaçının!

1a7c7b20cf_Kemerli-Bol-Paca-Pantolon

9290302387_Yari-Parlak-Bol-Paca-Pantolon

  • Anvelop elbiseler, 

MWSnap3371

A tipi elbiseler de sizin  için en uygun tercihler olacaklardır.E-(2)

Comments