pinterest'ten seçmeler:ombre
Antre'de Koltuk Fikirleri

Vücut tipinize uygun nasıl giyinilir? tüyolarında bu haftadaki vücut tipimiz; Elma!

 Eğer kalın bir bele ve geniş bir üste sahipseniz,bacaklarınız da vücudunuzun üst bölümüne göre daha inceyse siz elma tipli kadınlar arasındasınız demektir.Kıyafet seçiminizi uygun yaptığınız sürece üst bölgenizi zayıf gösterebilir, alt ve üst bölgenizi dengeleyip vücudunuza yeni bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var:

  • Belden yukarısını inceltin! Yapacağınız ilk şey boynunuzu daha uzun ve ince göstermek olmalıdır. V yakalı gömlekler,bluzlar vs. size bu detayı sağlacaklardır. Ayrıca fırfır,fiyonk,dantel gibi detayları boyun ve göğüs bölgenizden uzak tutmalısınız. Bu detaylar üst bölgenizi olduğundan daha kalın gösterecektir. Bunun yanı sıra gövdenizi uzun göstermeniz gerekmektedir. Bunun için göğüs hattına oturan üstlerden özellikle kaçınmalısınız. Çünkü bu detay göğüs hattınızı olduğundan daha geniş gösterecektir.Gövde bölümünde kullanmayı düşündüğünüz kemer, kuşak gibi bütün detayları aklınızdan çıkarın!

Bluz-2

 

Vblouse

 

  • Bagy ve ispanyol paçalı pantolonlar tam size göre!Bu modeller boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir.Bu da üst bedeninizin dengelenmesine yardımcı olur.  Skinny pantolonlar,taytlar tercih ederseniz vücudunuzdaki asimetriyi ön plana çıkarmış olursunuz..

Untitled-10

Untitled-9

 

  • Vücudunuz alt tarafındaki tercihleriniz dikkat çekici olsun! Alt parçalarınızı desenli ve çiçekli kumaşlardan tercih etmelisiniz ki alt bölgeniz daha dikkat çeksin. Özellikle boyuna çizgili kumaşlar sizi daha uzun gösterecektir..

Untitled-10

  • Çan etek ve kalem etek tercihleriniz başlıca tercihiniz olmalı!Bel bölgesi dökümlü eteklerde sizi zarif gösterecek detaylardan biri..

Untitled-11

Untitled-14


  • Bel bölgesi hafif dökümlü elbiseler ve V yaka gibi detaylar elbise seçiminizde olmazsa olmaz unsurlar  olmalı! Eğer tercihinizi uzun elbiseden yana kullanacaksanız bunun derin V şeklinde bir yakası olmasına ve düz bir eteğe sahip olmasına dikkat edin! Ayrıca kalın kemerli, kayık yakalı ve straplezler  elbiselerden de mümkün olduğunda kaçınmalısınız..

Untitled-7

Untitled-5

Comments