Balık Daveti Fikirleri
İyi Hafta Sonları!

Çamaşır Odası

Yabancı ev dekorasyon sitelerinde en sevdiğim bölümlerden biri çamaşır odalarının olduğu sayfalar.  Çamaşır makinesi için evde başlı başına kocaman bir oda ayırmak bana pek akıl işi gelmiyor ama şirin dekorasyon fikirlerinden de kendimi alamıyorum. Bu yüzden taşındığımız evde penceresi de kendisi de minicik bir oda fazlaya çıkınca bu odayı ne için kullanacağımı çok iyi biliyordum. 

3

2

Biraz daha dergi karıştırmaca ve birkaç ikea (tek seferde doğru ürünü almayı başaramadım hala!) & zara ziyaretinden sonra odanın son hali bu oldu. Sol baştan sayayım bana çamaşır odasına her girişimde yüzümü gülümsetenleri:

4

Makineye atmadan önce cepleri boşaltmayı çok seviyorum. Ama maalesef henüz çok az kere para bulabildim. Çıkan diğer çöpleri bu sepete atıyorum. (sepet paşabahçe'den)

5

Deterjan kavanozumu geçen yıllardan hatırlayana ödül var:) Çok önceden yazmıştım portakal ağacı'na. Aynı kavanoz bizimle ev ev geziyor. Yanındaki zara kids marka mantar şeklindeki kumbaraya önceki paragrafta bahsettiğim ceplerden çıkan bozuklukları atıyorum. Elektrikler gidince döne döne mum arayan biri olduğum için yanında mumları taşıyan bardak, onun yanında da çamaşır boşaltmaktan zaman kavramını yitirdiğim anlar için minik saat var.

6

Daha sağda lavabonun yanında ikea'nın minik sürahisinde kır çiçekleri duruyor.

10

Lavabonun diğer köşesinde yer alan beyaz yasemin kokulu oda kokusu, sırf bu odaya girip havayı koklamaya teşvik ediyor:)

7

Lavabonun üstündeki ikea sepetlerde kağıt havlular duruyor.

8

Duvardaki askılığın bir köşesinde her seferinde makineden tek çıkmayı başaran çoraplar için bir saksı,

9

Diğer köşesinde burada epey pahalıya satıldığını görüp ebay'dan getirttiğim dikiş kutusu duruyor.

Clothesline-walker2

Lavaboyla sepetler arasındaki duvardaki çerçevede ise bilgisayardan çıktı alıp altına "daha çok çamaşır, etrafında sevdiğin pek çok insan var demektir" yazdığım resim yer alıyor. Ev işinde de insanın motivasyona ihtiyacı var tabii.

11

Lamba Ikea

12

Yerdeki halı, sepet ve tabure de aynı marka. Bir de bunların dışında minik odanın sağında da 

13

havlu ve nevresimlere ev sahipliği yapan dolap var. Kapalı dolabın içinde de kova ve fırça koleksiyonum bulunuyor:)

Comments