Musab'a Doğum Günü Hediyesi
Baykuşlu Doğumgünü

Seramik Bardak Altlığı Yapmak

Fotoğraf-1

Bardak altlıklarına olan ilgimiz her zaman yeni bir girişime adım atmamıza sebep oluyor. Bu seferde seramik parçası  ile yapılan bardak altlıkları dikkatimizi çekti. Malzemeleri temin ettikten sonra ürünü oluşturmamız yarım saatimizi aldı!

İlk olarak bardak altlıklarında kullanacağımız paket kağıdını belirledik. Nalburdan aldığımız seramiğimizin ölçüsü 10x10 cm olduğundan paket kağıtlarını deseni ortalayacak şekilde 9x9 cm'den kestik. Kestiğimiz paket kağıtlarını yapıştırmak için mod podge denilen şeffaf tutkal yapıştırıcısını hazırladık.

Mod podge karışımı için: aynı oranda tutkal ve suyu bir kavanozun içine koyduk. (Ölçünün aynı eşitlikte olması gerekir.Yoksa kıvamında problemler yaşanıyor.) Yaklaşık 5 dakika kavanozu çalkaladık. 

Seramik parçasının üzerine paket kağıdını ortalayarak hazırladığımız karışım ile yapıştırdık. Seramik ve paket kağıdının üstünden bir kat daha fırça yardımı ile yapıştırıcımızdan sürdük. Kuruduktan sonra seramiğin alt kısmına 5 mm kalınlığındaki keçemizden seramiğin ölçülerinde kesip, silikon tabancası ile yapıştırdık. Böylelikle ortaya şöyle bir sonuç çıktı:

Fotoğraf-2

Hazırladığımız bu bardak altlıklarını dilerseniz kendi aile resimlerinden veya beğendiğiniz resimlerini çıktısını alarakta yapabilirsiniz.

Comments