Kara Tahtalar Sofraya!
Bumbo Bebek Koltuğu Çekilişi

Veda Daveti Detayları

Kapi

Teyzemin kızı yurt dışına okumaya gittiği için verdiğim davetin menüsünü dün portakal ağacı'nda paylaşmıştım. Bugün Kırmızı Minder'de bu davet için neler hazırladık, onları paylaşalım. Konumuz yolculuk olunca internette epey bir araştırma yaptık. İlk bulduklarımızdan biri etsy'de yaklaşık 45tl'ye satılan dünya haritalı kapı süsleriydi. Biz tuhafiyeden köpük bir kapı süsü aldık, etrafını kurdele ile kapladık ve çıktı aldığımız eski bir dünya haritasını külah şekline getirip silikon tabancası ile yapıştırdık. 

Servis

Sofraya geldiğimizde evdeki bir atlastan amerikan servisler oluşturduk.

Not

Çatal ve bıçakları desenli kağıtların arasına koyup kağıtların üzerine İsveç ile ilgili birbirinden farklı eğlenceli bilgiler yazdık.

Pasta

Pastanın üzerine buradaki hediye etiketlerini küçük boyutlarda çıkartıp dikiş makinesinde diktik.

Kutu

Elif'in hediyelerinden biri üzerinde "Dünyanın neresinde olursal ol, ağzının tadı bozulmasın" yazan bu kutuydu. kutuyu markette çay poşeti kutusu olarak satılırken bulduk. 

Kutuic

İçini onun sevdiğini bildiğimiz ve ağzını tatlandıracak şekerlerle doldurduk.

Kolye

İkinci hediye ise geçen pazar akşamı 4,5 yaşındaki küçük hanımla alışveriş merkezinde gözyaşı dolu bir tur esnasında karşımıza çıkan bavul şeklindeki bu kolye oldu. Biz hazırlıklarda çok heyecanlandık, bol bol eğlendik. Hepsinden en değerlisi de Elif'in gözlerinde onu ne kadar sevdiğimizi ve özleyeceğimizi bilen hüzün ve mutluluk dolu bakışları yakalayabilmekti... Nerede olursan ol, inşallah hep senin kıymetini bilenlerle karşılaşırsın güzel Elif...

Comments