Eski Kravattan Yeni Tişört
Çocuk Mutfağı Dönüşümü

Haftalık Menü Panosu

1

Bu aralar kendimi sık sık "ben bugün ne pişireceğim?" diye düşünürken buluyorum. Aklıma gelen yemekler için ya malzeme eksik oluyor ya da zaman yeterli olmuyor. Tam bunları düşünürken cumartesi günü karşımıza çıkan bu pano fikri sanki benim sorularımın cevabı gibiydi.

7

İllaki elimizdeki malzemelerle çalışacağız, dışardan bir şey almayacağız diye tutturduğumuz için her yeri alt üst edip sonunda yukarıdaki mantar panoyu bir köşede bulduk. 

6

İstediğimiz renklerde bir kumaş kesip raptiyelerle tutturduk. Aslında desenli bir kağıtla da harika olurdu ama bizde kumaş vardı. Sonra bir kurdeleyi yine panonun kenarına raptiyelerle tutturduk. (sağlam olsun diye panonun arkasından düğüm attık.)

2

Kırmızı keçeden parçalar kesip tarifler ve

3
menü fikirleri için cepler yaptık. (Alttan düşmesinler diye güzli iğne tutturduk)

5

Başta tutturduğumuz kurdelanın üzerine önceden paşabahçe'den süs için aldığım mandallardan takıp menüleri yerleştirdik. Bir de her mandalın üzerine günlerin baş harflerini yapıştırdık. Dün pazılı kısırı yaptım bile, bugün sıra pizza çanaklarında! Bu fikir aynı zamanda yeni evli veya yeni ev hediyesi için de çok uygun...

not: Orjinal fikir buradan....

Comments