Kapkek Kılıfları
Çocuk Sofrası

Aşureler Süslendi

Asure1_1

Haftaya pazartesi aşure günü. Biz sevdiklerimize aşure dağıtırken nasıl süsleyebiliriz derken çıktı bu tasarımlar. Kapların geri dönüşümüyle uğraşmak istemiyorsanız üstteki gibi kağıt bardakları keçe ile süsleyip üzerlerini kapakla kapatarak dağıtabilirsiniz. (Keçenin düzgün olması için bir bardağı yapıştırma yerinden açıp şablon olarak kullanın.) Eğer kapları da hediye etmek isterseniz aşağıdaki iki tasarımdan birini de deneyebilirsiniz. Sizin yaptığınız farklı tasarımlar varsa onları da duymaktan mutluluk duyarız! Aşure tarifi için Portakal Ağacı'ndaki bu tarife bakabilirsiniz.

Bu arada örgü eldivenlerin çekilişini random.org ile yaptık, yorumları tek tek saydık ve kazananlar Merve Aydın ve Nuray oldu! Katılan herkese çok teşekkürler.

Asure2_1

Aşure maceramızda suç ortağım Sare olunca kartın üstüne de onun adını yazmak şart oldu. internette gift tag diye arama yaparsanız pek çok kart örneği bulabilirsiniz. Bu tasarım için güzel bir kumaş ve sürfile makası yeterli oluyor.

Asure3_1

Aşure ile beraber minik bir de hediye vermek için güzel bir kavanoz ve şirin bir tahta kaşığı birbirine bağlamak yeterli. Kavanozu Mudo Home'da, kaşığı ise Zara Home da buldum....

Comments