Eldiven Zamanı!
Aşureler Süslendi

Kapkek Kılıfları

Hearts
link

Yine bir "internette gördüm, ben de yapmalıyım! dedim" serisi ile karşınızdayım. Farklı modellerde kapkek kılıfları görünce çok sevmiş ama istediğim gibi bir desen bulamamıştım bir türlü. Sonunda boş olarak verilen desenlerden birini alıp üzerlerine kendi sevdiğim desenleri yerleştirdim. Sonuçta aşağıdakiler çıktı.

Hani sitelerde şirin şirin şeyler paylaşılır da "bunu yapmaya kimin zamanı var ki?" deriz ya, dün kızımla kalıpları ve kekleri yapmaya çalışırken ben de bu sözü düşündüm. İnternette gördüğüm bir tasarım çok hoşuma giderse hemen yapmak istiyorum ama kızımla yaparken bir yandan da kendimi daha sabırlı, onunla daha iyi iletişim kuran bir anne haline getirmek için ciddi anlamda çabalıyorum. Dünyanın belki en sabırsız annesiyim ama onunla birlikte birşeyler yapmak benim bu huyumu aşırı derecede törpülüyor, onun başka hiçbir zaman benimle paylaşmayacağı düşünceleri böyle zamanlarda su yüzüne çıkıyor, bana annemin ne kadar sabırlı olduğunu hatırlatıyor... Galiba nette bulduğum şirinlikler zamanımı alsa da en çok bahsettiğim bu anlar için seviyorum onları yapmayı...

Eğer siz de yapmak isterseniz (hem çocuğunuzun olması da şart değil!) kalıpları yazdırabileceğiniz dosyaların linkleri altlarında mevcut. Sadace sayfayı yatay çevirmeden (normal dik halde) bastırırsanız daha iyi ölçülerde çıkıyor ya da bizim gibi biraz içe katlayıp yapıştırarak da yapabilirsiniz.

Curly
link

Edwardian
link

Dotdot
link

Comments