Uzmana Sorun
Dar Alanlarda Mekanı Geniş Hissetmek

Uzmana Sorun: Konsolu Kamufle Etmek

Konsol_perde

Uzmana Sorun'da ilk sorumuz Sema hanım'dan geliyor:

Yeni taşındığımız evin salonuna eşyaları yerleştirirken konsolu pencerenin yanına almamız gerekti.  Fakat konsol pencereyi 15 cm kadar kapatıyor. Tül seçiminde çok kararsızım. Bu alanı nasıl kamufle edebilirim ya da edebilir miyim?

Cevabı Mimar Sühendan Türker veriyor:

Mekanın plan ve ölçülerini gönderecek olurlarsa daha doğru bir şekilde yardımcı olabilirim. Şu haliyle aklıma ilk gelen soru yer değişikliği mümkün değil mi? Masa sürekli kullanım halinde mi? Konsolun yerine masa alınamaz mı?

Sadece perde önerecek olursam,konsolun devamında cam, cam önünde koltuk olduğu için gereksiz yığılma yapacak uzun perdelerden uzak durmaları gerekir,  bunlar yerine katlamalı yada stor perde türlerinden tercih edebilirler, modern ve sade mobilyaları olduğu için bunların uygun olacağını düşünüyorum,konsolun yerini değiştirme imkanı yoksa eğer böyle bir perde arkasında sorun çıkarmadan durumu idare edebilir. Tam olarak salonu algılayamıyorum, resimler büyüklük, kapı, pencere, yön vs göstermediğinden çok fazla yorum yapamıyorum ama konsol üstündeki aynayı masanın arkasında bulunan duvara geçirirlerse salona derinlik verebilir, konsolun yeri daha az dikkat çeker. Kullanılan renkler bej, krem, kahve olduğundan bu renklerle kombine olabilecek canlı renkler eklenerek denge sağlanabilir. Örneğin turkuaz, mavi tonları, kiremit, turuncu, bordo gibi tercih edilebilir. Sevdikleri enerjisi sıcak renkler iyi gelecektir.

Perdeye ilave olarak tercih edecekleri bu renkleri sticker, tek duvara duvar kağıdı, kırlent ve aksesuarla bütünleştirebilirler. Bir ilavemde duvara asılacak olan resim,tablo vs aksesuarlara asılma yüksekliğini oturduğunuz hizadan bakarak belirlerseniz daha uygun olur.


Siz de sorularınızı mekanınıza ait en az bir fotoğraf ile "uzmanasorun" başlığı ile info@kirmiziminder.com adresine yollayabilirsiniz. (ölçü ve planları belirtmek daha net cevaplar verilmesini sağlayacaktır.)

Comments