Previous month:
March 2009
Next month:
November 2009

Tabak, Çanak, Çerçeve

Cerceve

Yeğenim Meryem bu duvarı görünce koşarak yanıma gelip "Hatice! Duvara çaydanlık asmışsın!" dedi. Halbuki bilse teyzesi bütün duvarı anneannesinden kalan tabaklar, sevdiği resimler ve arkadaşlarından gelen fincanlar ile doldurmanın hayalini kuruyor.

Sırada henüz erken olsa da kızımın odasını yeni gelecek erkek kardeşine göre nasıl yeniden tasarlayacağım projesi var. İşin tek eksisi odasını daha geçen ay pembeye boyatmış olmam...


Daldaki Kuşlar

Bird_on_branch2

Doğrusu ilk önce geçen sene Spool'un sitesinde görmüştüm, dalların üstünde duran kuşları. Orada dönence şeklinde yapılmıştı ve kumaştan nasıl kuş yapacağınızı anlatan bir şablon verilmişti. Eminim sitenin maharetli okuyucuları isterlerse kuşları kendi başlarına da dikebilirler. Ama ben üstün dikiş becerilerime güvenemediğim için sadece hayran hayran bakmakla yetindim siteye.

Aradan bir yıl geçince başka bir sitede yeni doğacak erkek bebeğin odasında rastladım kumaş kuşlara. Bu defa hepsi tek bir dalın üzerindeydiler. Ben de kendi çalışma odama yapma hayaliyle etsy'de kesin vardır diye kumaş kuşları aramaya koyuldum ve buldum!

Bird_on_branch

Kuşlar gelene kadar ben de ormanda istediğim gibi bir dal bulup iyice kurumasını bekledim. Bir de hepsiburada'dan sıcak uhu tabancası ile misina (balık tutmakta kullanılan şeffaf ip) aldım. Kuşlar uzun beklemelerden sonra gelince evin tamirattan sorumlu üyesi hepsini istediğim sırayla dallara yapıştırdı, kartonpiyere tavan çengelleri taktı, dalı da misinayla bu çengellere bağladı. Böylece 1 yıl sonra istediğime kavuşmuş oldum.

Sırada yan duvardaki hayal ettiğim çerçeve tasarımını hayata geçirmek var...


Bebek Hediyeleri

Baby1

Üniversite yıllarımda en çok nazımı çeken arkadaşlarımdan biri ikizleri olacağını söylediği andan itibaren etsy'de bebek eşyalarına bakmaya başlamıştım. Geçtiğimiz aylarda kızları dünyaya gelince kendisine yollamak üzere bir paket hazırladım.

En alttaki minik mandallı pakettekiler:

Baby2

Baby3

GraciousMay'dan aldığım iki farklı bebek ayakkabısı + birer bebek kıyafeti

Onların üstündeki kumaş zarftakiler:

Baby4

Arkadaşım için Christinas'dan aldığım -bebek çantasının içinde cüzdanı, telefonu vs kaybolmasın diye- küçük çanta ve FigsAndGinger'dan aldığım kolye. (ben sigortalı postalama istediğim için kendi internet sitelerinden aldım)

En üstteki yeşil zarfta ise içine dileklerimi yazdığım, benim etsy'den ilk aldığım ürün olan paper stories'in bu kartı vardı...