Bebek Hediyeleri
Tabak, Çanak, Çerçeve

Daldaki Kuşlar

Bird_on_branch2

Doğrusu ilk önce geçen sene Spool'un sitesinde görmüştüm, dalların üstünde duran kuşları. Orada dönence şeklinde yapılmıştı ve kumaştan nasıl kuş yapacağınızı anlatan bir şablon verilmişti. Eminim sitenin maharetli okuyucuları isterlerse kuşları kendi başlarına da dikebilirler. Ama ben üstün dikiş becerilerime güvenemediğim için sadece hayran hayran bakmakla yetindim siteye.

Aradan bir yıl geçince başka bir sitede yeni doğacak erkek bebeğin odasında rastladım kumaş kuşlara. Bu defa hepsi tek bir dalın üzerindeydiler. Ben de kendi çalışma odama yapma hayaliyle etsy'de kesin vardır diye kumaş kuşları aramaya koyuldum ve buldum!

Bird_on_branch

Kuşlar gelene kadar ben de ormanda istediğim gibi bir dal bulup iyice kurumasını bekledim. Bir de hepsiburada'dan sıcak uhu tabancası ile misina (balık tutmakta kullanılan şeffaf ip) aldım. Kuşlar uzun beklemelerden sonra gelince evin tamirattan sorumlu üyesi hepsini istediğim sırayla dallara yapıştırdı, kartonpiyere tavan çengelleri taktı, dalı da misinayla bu çengellere bağladı. Böylece 1 yıl sonra istediğime kavuşmuş oldum.

Sırada yan duvardaki hayal ettiğim çerçeve tasarımını hayata geçirmek var...

Comments