Previous month:
December 2008
Next month:
February 2009

Inspireco

Livingroom3

Amy, benim için sıradışı grubuna dahil edilecek insanlardan biri. Kendisini sadece bloguna yazdıklarından tanıyorum ama evinin köşeleri, geçen yıl kolu kırık minik bir bebeğe koruyucu ailelik yapma hikayeleri, ürettiği cıvıl cıvıl ürünler bana hep bir masaldan çıkıp gelmiş izlenimi veriyor.

Bu yüzden geçen hafta önümüzdeki günlerde n büyüğü 3 yaşında olan 3 kardeşe koruyucu anne-babalık yapacaklarını okduklarında ilk başta şaşırsam da yeni öykülerini merakla beklemeye başladım. İşte  bu öykünün başlamasına kısa bir süre kala yeni masalından ilk kare. Kardeşlerin gelişine az bir süre kala oturma odasının son hali...


Düğünler, Sofralar

Kitschy winter wedding ideas6

Pazar günü gelecek misafirlerime hazırlayacağım sofra için ilham kaynakları ararken her daim favorim olan Once wed'e yöneldim. Once wed her ne kadar aslında düğün sitesi olsa da sofralarla ilgili de harika fotoğraflar içeriyor.


Kelly'nin Evi

Guestroom

Anthropologie'nin yatak örtüsü, Pottery Barn'ın halısı, perdelere gelişi güzel bağlanmış kurdaleler,

Kitchen2

Mutfağın rengi, ortadaki küçük çalışma tezgahı,

Studio
stüdyo masalarının perdeleri, yüksek sandalye, duvardaki resimler... Hepsi "Keşke Kelly'nin arkadaşı olsam..." dedirtiyor bana.


Çocuklu Evler

Kitchen

Kırmızı Minder'i şöyle bir silkeleyip üzerindeki tozları aldım, zaman yeniden en sevdiğim fincanla üzerine oturup yeni fotoğrafları karıştırma zamanı.

Geri dönüşün ilk konusu, siteye en çok sorusu gelen konuyla ilgili ; çocuklu evler. Kendi evimin dekorasyonunu her hafta değiştirmek isteğimden bu konuya kendimi çok yakın hissettiğim için okuyuculardaki önemini kavramam zor olmuyor aslında.

Cookie dergisinin en güzel çocuklu ve gerçekten içinde yaşanılan evleri seçtiği yazısını görünce bu sebeplerle çok sevindim. Her biri fikir almak isteyenler için ipuçları ile dolu. Benim aldığım en önemli fikir: sadelik