Previous month:
November 2008
Next month:
January 2009

Oturma Odasındaki Kumsallar

Kumsal
Bakerella her ne kadar kekleri ve pastaları ile aklımı çelse de oturma odasına ait bu fotoğraf Kırmızı Minder'e daha çok yakışıyor. İlk bakışta odayı neden baharat şişeleri ile doldurduğunu düşünüyorsunuz, yakından bakınca

Kumsal2

Gittiği her deniz kenarının adının ve tarihinin yazdığını fark ediyorsunuz. Oturma odanızda 100 farklı kumsal karşılıyor sizi. Her biri diğerinden bambaşka tonlarda olan...

Cakes
Bakerella'nın pastalarından küçük bir örnek. Geri kalanına buradan ulaşabilirsiniz.


3 Komşu

Sau1

Sau4

Sau2

Sau3
Oturduğumuz sitedeki diğer evlerin nasıl dekore edildiğini hep merak etmişimdir. Bu yüzden arada emlak sitelerine bakıp başka dekorasyonlara göz atıyorum. Hatta bazılarının evlerle ilgili çözümleri çok hoşuma gidiyor. Bu yüzden aynı apartmandaki 3 farklı komşunun evlerini gösteren bu yazıyı çok sevdim. Fotoğrafların devamı burada.


Rubyellen'in Evi

Ruby999

Ruby99

Ruby9

Ruby8

Algıda seçicilikten olsa gerek çocuku evler daha çok dikkatimi çekiyor bu ara. Özellikle de çocuklu ve düzenli evler. Ruby'nin iki kızı ile yaşadığı bu evde düzenin sırrı sorulduğunda da cevabı "sepetler!" olmuş. Tüm odalarda pek çok sepet bulundurarak tüm dağınıklığı toparladığını söylüyor... Fotoğrafların daha fazlası burada.


Supon'un Renkleri

Supon1
Etsy'de duvar saati ararken naked decor'a oradan da kendi sitelerine ulaştım. Aslında önemli bir grafik tasarımcısı olan Supon, iç mimariye olan ilgisinden dolayı sonradan Naked Decor'u kurmuş. Kendi evinin fotoğrafları da ürünlerinden örneklerle  dolu.
Supon2

Supon4

Supon5

Supon3


Sweet Paul

Sweetpaul
Yemek ve iç mekan stilisti Paul Lowe'un blogu bu aralar en sık takip ettiklerimizden. Çubuk şekerleri erimiş beyaz çikolataya batırıp beyaz şekerlerle süslediği bu fotoğraf sitedeki favorilerimizden.

Sweetpaul2
kurabiyeleri erimiş şekerle bir kavanoza yapıştırıp, tekrar toz şeker ekleyerek elde ettiği kar küreleri...

Paul'ün ilham veren harika fotoğraflar dolu sitesini buradan izleyebilirsiniz.Küçük Hanım Gömlekleri

17nov
Seramik sanatçısı Mette Antero Kjær aynı zamanda çocuk kıyafetlerine de ilgi duyan bir tasarımcı. Dükkanı Floedehesten ilham kaynakları saçan kız ve erkek çocuk kıyafetleri le dolu. Bunlardan ilham alanlardan biri de Kristina. Kendi yaptığı benzer kıyafeti buradan görebilirsiniz.


Elişi Hediye Paketleri

Lemon

Secret-Agent-Josephine blogunun yazarı Brenda her gün küçük çizimleri ve hoş sohbeti ile severek takip ettiğimiz biri. Özellikle küçük kızının hayatına girmesiyle beraber yaptıklarını ilemek daha da keyifli hale geldi. 3 yaşına yaklaşan kızı ile yaptıkları hediye paketleri de buna örnek.

Lemon2

Elma baskısı ve parmak boyaları ile hazırladıkları hediye paketlerinin yapılışına (en çok da Bug'ın şirin fotoğraflarına) buradan bakabilirsiniz.


Yvestown Kitabı

Yvestownbook

Beyaz duvarlar ve renkli aksesuarlarla bezeli İskandinav stili evleri sevenlerdenseniz favori bloglarmızdan Yvestown'ın yeni kitabına bakmaktan keyif alacağınız kesin. Eski evinin fotoğraflarıyla dolu bu 42 sayfalık kitabın ilk 15 sayfasına buradan bakabilirsiniz.