Previous month:
October 2008
Next month:
December 2008

Camekan

28
Yabancı bir blogda cam işlerinin tanıtıldığını görünce aklıma hemen Cam Ocağı geldi. Yok mu bunları yakından görüp belki de satın alabileceğimz yer diye düşünürken Camekan'a rastladım. Kurucularının tanımıyla Camekan; hayallerini kurup Cam Ocağında uygulamayı öğrendikleri, cam işlerini sergiledikleri markaları.


Çocukların Sokak Modası

Sweatsuit2

Yerli ve yabancı sokak modası bloglarından sonra sırada karşımızda çocukların sokak modasını gösteren bir blog var. Fotoğraf sanatçısı Sophie Chalumeau, bing bing bing blogunda Amsterdam sokaklarında karşısına çıkan çocuk modasını sunuyor.


Masa Detayları

2480121186_225222d0a9
Dozi'nin eski bir MSL dergisinden bulup yeniden yaptığı masa düzenlemesi çok şirin! Bayram kahvaltısını çocuklarda yapmak gibi bir adet başlatsak mı? Nasıl yapıldığına buradan bakabilirsiniz.


Etsy'deki Çanta Dünyası

Drikab
Drikab

Son zamanlarda gözlemlerimiz bir erkeğin asla yeterince ayakkabısı, bir kadının da asla yeterince çantası olmadığı yönünde. Etsy'deki sevdiğimiz çantacılara her bakışımızda bu fikrimiz iyice pekişse de şimdilik kendimizi tutmayı başardık! İşte sevdiğimiz çanta tasarımcıları:

Redrubyrose

Red Ruby Rose

Ninu

Ninu

Retrofied

Retrofied

Pinklemonade

Pink Lemonade Boutique

Tmstudio
tm Studio Designs


Küçük Banyolar

Bath1
fotoğraf: Family Handyman

Şengül hanım, küçük banyolarla ilgili örnekleri sormuş e-postasında. Kendisi için derlediğimiz birkaç örnek banyoyu geniş gösterecek fikirler:

1. Banyonuz için yumuşak ve soluk tonları seçin, bu aydınlık ve huzur ortamını arttıracaktır. Renkli aksesuarlar ile ortamı canlandırmanız mümkün. Yerde de aynı tonları kullanıp gerekirse paspaslarla farklı tonlamalar ekleyin.

Bath2

fotoğraf: living etc.

2. Lavabonun üzerine büyük boy aynalar yerleştirin.


Bath6

fotoğraf: hgtv

3. Çok fazla dolap ve askıdan kaçınıp banyonun daha da daralmasını engelleyin. Normal lavabo yerine solid lavabolar seçerek genişlik hissi uyandırın.

Bath4

fotoğraf: petermillard

4. Mutlaka iyi bir ışıklandırma sistemi kurun. Bu banyonun ferah görünümünü sağlayacaktır.

Bath5

fotoğraf: Hawaii Software

5. Gerekirse duvar aplikleri ile ışığı arttırın.


Mutluluk Keşfi

2677167-1900598-thumbnail
Son zamanlarda beni en mutlu eden keşif Martha Stewart Kids'in eski editörü Brooke Hellewell Reynolds'ın sitesini bulmak oldu. 2 ve 4 yaşında 2 çocuğu olan Brooke'un ortaya çıkardıklarını, kendi keşiflerini izlemek çok zevkli. Bunlardan ilki alıntı kutusu. Çocuklarıyla arasında komik bir konuşma geçince bunu minik kağıtlara yazıp bir kavanoza atan Brooke, böylece canı sıkkın iken gülmek için hep bir neden bulabiliyor.

Gift1small Gift2small
İkinci fikir ise 4 yaşındaki Thomas için yaptığı doğum günü kartı. Her rakam o adette sakız veya bozuk para içeriyor. 4  yaşındaki biri için ideal bir kart! Brooke'un sitesine buradan ulaşabilirsiniz.


İngiliz Mirası

Ingiliz1

HomeArt Kasım sayısında bizim en çok ilgimizi çeken, İngiliz büyükelçiliği taradından yaptırılan şimdi ise loft olarak kullanılan bu ev oldu...

Ingiliz2

 Ingiliz3


Yapboz Çanta

Yapboz

Kendi tasarımlarından bizleri haberdar eden okuyucular olduğunu gördükçe çok mutlu oluyoruz. Turuncu da bunlardan biri. Parça derilerden yaptığı çanta ve defteri biz çok sevdik. Diğer tasarımlara buradan ulaşabilirsiniz.


Yeşil ve Kırmızı

Green_red

Yelda hn, yorumlarda fıstık yeşili duvarlar ile kırmızı koltukların kombinasyonuna örnekler istemiş. Kendisi için seçtiğimiz ilham kaynakları:

2509862

Green_red_casamance

casamance

Green_red_kemble

kemble interiors

Green_red_2
beyaz saray

Green_red_taverne


Cicada

Cicada

Cicada Studio ile Michelle Engel Bencsko tasarladığı birbirinden şirin kumaşları Etsy sayesinde tüm dünyaya gönderiyor. Son zamanlarda pek çok blogda birbirinden güzel patchwork çalışmalarına rastlayınca aklımıza hemen Michelle geldi. Cicada Studio kumaşları ile farklı kişilerin tasarımlarından birkaçı şöyle:

Cicada2

Cicada3

Cicada4Cicada5


Renk Terapisi

Renkterapi1

Living etc. Kasım 2008 İngiltere baskısında yer alan Paige West'e ait rengarenk ev. Tüm yazının en sevdiğimiz bölümü ise Paige'in "evdeki en değerli şey; çocuklarımız" sözü...
Renkterapi2

Renkterapi3


Site Yenilikleri ve Michael Arras

Arras

Kırmızı Minder, mevcut sisteme yapılan saldırıların artmasından dolayı yeni bir platforma taşınıyor. Bu geçiş sürecinde okuyucularımıza sabır ve anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz. Fotoğraftaki sehpalar etsy'deki son keşfimiz Michael Arras'a ait. Dilediğiniz her renkte tasarlanan sehpların fiyatı Türkiye'ye kargo dahil 410$.


Çay Saati

Teatime
Stokları her ne kadar tükenmiş olsa da Umbra'nın eski çay fincanlarından tasarladığı bu saat bize ilham kaynağı oluyor.