Belgin Koz
Yaz Gelinleri

Küçük ve Şirin

Geçtiğimiz günlerde Sabahnur hanım'dan kendi yaptığı oyuncakları tanıtan bir e-posta aldık. Kızı Zeynep Erva için yapmaya başladığı oyuncaklar güzel yorumlar alınca Petit & Cute sitesini kurup bu site üzerinden satışa başlamış Sabahnur hanım. İşte kendi kaleminden Petit & Cute'un öyküsü & bir anne olarak bu işe nasıl zaman bulduğunun cevabı:
Kızımın dogumuyla işi bırakıp, evde onu buyutmeye basladım. Her konuda oldugu gibi oyuncakları konusunda da arastırıp okudum. Cevremizi saran,hemen her yerde cokca rastladıgımız cin malı, kursun içeren oyuncaklara bir alternatif olması amacıyla neler yapabilirim derken, yabancı site ve bloglarda rastladıgım "amigurumi" oyuncakları kesfettim. Bu mantıkla tamamen kafamdan küçük bir fare ordum kızıma. -Çünkü japonların bu sanat dalıyla alakalı Türkce bir kaynak yok ya da ben bilmiyorum- Kızımın o kucuk fareyle cok eglendiğini görünce,bir tavsan ve bir kaplumbaga daha ördüm ve boyle devam etti. Ördüklerimi blogumda okuyucularımla paylastım ve hep guzel yorumlar aldım. Sonra da satmak amacıyla yeni oyuncaklar örüp, blogumda yer verdim. Oyuncaklarımı genelde, kızımın uyku saatlerinde -Öğlen 2 saat kadar-, ya da aksam/gece, bazen de oyun saatlerinde örüyorum.
Amigurumi, Japon tığ ve şişler ile örme sanatına verilen isim. Bu sanatla ile ilgili detaylı bilgilere google'dan ulaşabilir, flickr'dan başkalarının yaptıkları oyuncaklara göz atabilirsiniz. Siz de kendi tasarımlarınızı tanıtmak isterseniz (sitenizin olması gerekmez) info@kirmiziminder.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Comments