Nostaljik Battaniye modeli

Mix-detail
El örgüsü nostaljik battaniye bağımlılığı diye bir hastalık var mı bilmiyorum ama eski bir örgü battaniye modeli görünce hiç dayanamıyorum. Üstteki battaniye modelini Sandra Juto'nun sitesinde yıllar önce görünce epey bir süre aynısından aramıştım. Sonunda Verity dükkanında kayınvalidesinin yaptığı battaniyeleri satmaya başlayınca ilk iş bu modeli yapıp yapamayacağını sormuştum. Battaniye elime geçince ne kadar mutlu olduğumu anlatmam imkansız muhtemelen.

6a00d83452951869e2016764d2a6a4970b-800wi

İşte bugün Danielle'nin sitesinde bu rengarenk battaniyeyi görünce de aynı heyecanı yaşadım. Maalesef bu defa yaptıracak yerim de yok. Acaba anneme yalvarsam yapar mı ki?


Eldiven Zamanı!

Geçen sene etsy'de dolaşırken bulduğum eldivenlere hayran kalıp, biz de bunlardan yaptırıp satalım! diye tutturmuştum. Sonra hediye vermeyi çok sevdiğimden çekilişle hediye edeyim dedim. Bu yazıya yorum yazanlar arasından yapacağımız çekilişle iki eldiveni hediye ediyoruz. Diğer modellere de bahar gelmeden çekiliş yaparız artık :)

IMG_0881

IMG_0882

IMG_0874

IMG_0878


Bebek Çikolatası

Bu hafta taşınma telaşımız ile birlikte bir de arkadaşlarımızın yeni doğacak bebeklerinin heyecanı vardı. Her birine sıradan bir şey yapmak yerine özel bir kutu hazırlayalım diye çaba sarf ettik. Arkadaşım Meryem ablaya nasıl bir tasarım istediğimi anlattım, o da benim kafamdakinden çok daha şık tasarımlar ördü. İlk kutu içindeki 30 tulumla beraber Kaan bebeğe gitti.

Bebek_Sekeri1

Bebek_Sekeri4

Hasır bir sepete kurdela ve süsler takıp tulumları içine doldurduk.

Bebek_Sekeri2

Bebek_Sekeri3

İkinci hazırlığı Gül bebek için yaptık.

Bebek_Sekeri5

Gül bebeğin çikolatalı 65 adet hırkaları bir tepsiye dizildi.

Bebek_Sekeri8

Yanına üzerinde elbise, tulum, şapka, patik, eldiven, çanta olan süs ağacı yerleşti.

Bebek_Sekeri6

Bebek_Sekeri7

İnşallah tüm arkadaşlarımızın yeni bebekleri olur, biz de bu sayede yeni tasarımlar yaparız:)


Küçük ve Şirin

Geçtiğimiz günlerde Sabahnur hanım'dan kendi yaptığı oyuncakları tanıtan bir e-posta aldık. Kızı Zeynep Erva için yapmaya başladığı oyuncaklar güzel yorumlar alınca Petit & Cute sitesini kurup bu site üzerinden satışa başlamış Sabahnur hanım. İşte kendi kaleminden Petit & Cute'un öyküsü & bir anne olarak bu işe nasıl zaman bulduğunun cevabı:
Kızımın dogumuyla işi bırakıp, evde onu buyutmeye basladım. Her konuda oldugu gibi oyuncakları konusunda da arastırıp okudum. Cevremizi saran,hemen her yerde cokca rastladıgımız cin malı, kursun içeren oyuncaklara bir alternatif olması amacıyla neler yapabilirim derken, yabancı site ve bloglarda rastladıgım "amigurumi" oyuncakları kesfettim. Bu mantıkla tamamen kafamdan küçük bir fare ordum kızıma. -Çünkü japonların bu sanat dalıyla alakalı Türkce bir kaynak yok ya da ben bilmiyorum- Kızımın o kucuk fareyle cok eglendiğini görünce,bir tavsan ve bir kaplumbaga daha ördüm ve boyle devam etti. Ördüklerimi blogumda okuyucularımla paylastım ve hep guzel yorumlar aldım. Sonra da satmak amacıyla yeni oyuncaklar örüp, blogumda yer verdim. Oyuncaklarımı genelde, kızımın uyku saatlerinde -Öğlen 2 saat kadar-, ya da aksam/gece, bazen de oyun saatlerinde örüyorum.
Amigurumi, Japon tığ ve şişler ile örme sanatına verilen isim. Bu sanatla ile ilgili detaylı bilgilere google'dan ulaşabilir, flickr'dan başkalarının yaptıkları oyuncaklara göz atabilirsiniz. Siz de kendi tasarımlarınızı tanıtmak isterseniz (sitenizin olması gerekmez) info@kirmiziminder.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.